Czy wiesz, że nowotwory w Polsce to druga najczęstsza przyczyna zgonów? Co więcej, według szacunków OECD, średnio 41,8 na 100 tys. Polek umarło w 2020 roku na raka piersi, a ten rodzaj nowotworu jest obecnie najbardziej powszechnym nowotworem na świecie. W październiku obchodzimy miesiąc walki z rakiem piersi – dlatego warto pamiętać o naszym ubezpieczeniu Warta Sposób na Raka.

Pierwszy etap leczenia – diagnoza

Po usłyszeniu trudnej diagnozy pojawia się lęk o przyszłość oraz o koszty związane z leczeniem. Warta Sposób na Raka realnie wspiera naszych klientów – poza wypłatą świadczenia pieniężnego o wartości nawet 200 tys. w przypadku diagnozy nowotworu złośliwego (w stadium inwazyjnym), zapewnia także m.in. pomoc już po diagnozie w formie drugiej opinii medycznej. Jest to kluczowe, ponieważ szybkie i poprawne rozpoznanie choroby i rozpoczęcie właściwego leczenia to podstawa w walce z tą chorobą.

 

Warta Sposób na Raka wsparciem w najtrudniejszych chwilach

Nasza polisa obejmuje wszystkie pierwotne nowotwory złośliwe oraz łagodny nowotwór mózgu. Warta Sposób na Raka zapewnia pomoc finansową oraz wsparcie w procesie leczenia, aż przez 10 lat od postawionej diagnozy.

Polisa, w zależności od wybranej opcji, zapewnia pomoc jak poniżej:

Zakres zdarzeń w każdej opcji obejmuje także świadczenie z tytułu śmierci w kwocie 1 000 zł.

Druga opinia medyczna – ważny etap leczenia

Trudna diagnoza często niesie ze sobą wiele pytań dotyczących procesu leczenia, czy możliwości jakie są dostępne nie tylko w Polsce, ale także na świecie.

Dzięki usłudze „druga opinia medyczna” klient ma możliwość konsultacji swojego przypadku z lekarzami ze światowych klinik, specjalizujących się w leczeniu nowotworów. W wydanej opinii lekarz może zaproponować nową terapię oraz wskazać dostępne metody leczenia w Polsce i na świecie.