Dotacje

Dotacje na szkolenia

Zapraszam do współpracy Przedsiębiorców, chcących skorzystać z dofinansowania na usługi rozwojowe, tj. usługi doradcze i szkoleniowe wybrane z Bazy Usług Rozwojowych.

  • Dla kogo? – Przedsiębiorstwa należące do sektora MŚP (mikro, małe, średnie), odprowadzające podatki w województwie Śląskim,
  • Kto może brać udział w usłudze? – Kadra zarządzająca i pracownicy,
  • Maksymalna kwota dofinansowania na jedno przedsiębiorstwo, w ramach jednego projektu – 100 000 ,
  • Średnia kwota dofinansowania do jednego pracownika – max. 7 500 ,
  • Maksymalny poziom dofinansowania – 80%

Zapraszam do zapoznania się z ofertą szkoleniową https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/

Sporządzam fiszkę projektową, formularze zgłoszeniowe a także wszelkie dokumenty związane z rozliczeniem usługi.

 

Dotacja/pożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Jeśli planujesz otworzyć działalność gospodarczą, możesz skorzystać z poniższych form wsparcia:

  • Dotacja na start. Nie bez znaczenia pozostaje tu Twój wiek, obszar wsparcia, a także status na rynku pracy. Na podstawie tych danych, mogę zaproponować rozwiązanie. Przykładem jest bezzwrotna dotacja w wysokości ok. 23 050 zł oraz wsparcie pomostowe nawet do kwoty ok. 2 600 zł miesięcznie przez okres do 12 miesięcy.
  • Pożyczki na start, dla osób, które planują otworzyć działalność gospodarczą na terenie województwa Śląskiego. Oprocentowanie pożyczki ustalane jest na poziomie już od 0,25%, maksymalna kwota to 120 000 zł.

Biznesplan

Jeśli bierzesz udział w projekcie, jakim jest dotacja na otwarcie działalności gospodarczej, czy też jesteś zainteresowany/a pożyczką na start bądź rozwój swojej firmy, nieodłącznym elementem tych kroków jest biznesplan. Dla jednych “piece of cake” dla drugich ogromne wyzwanie wink .

Biznesplan to nic innego jak opis planowanego przedsięwzięcia, plan marketingowy, charakterystyka rynku, analiza SWOT oraz wróżenie z fusów, a więc ulubiona” przez wszystkich część tj. RZiS.

Jeśli sama myśl o napisaniu biznesplanu spędza Ci sen z powiek, zapraszam do kontaktu. Pomogę, wesprę, napiszę …